Podczas Pikniku Rodzinnego odbywającego się 03.06.2017r. w ZSP w Baborowie miał miejsce wernisaż prac plastycznych powstałych w ramach realizowanego w szkole grantu Edukacja kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2017 - „Rozczytany Baborów – literatura źródłem inspiracji plastyczno-muzyczno-teatralnych”.

Efekty dwóch warsztatów czytelniczego street art’u, prowadzonych przez panią Violettę Larysz-Wołek w klasach 6A i 6B, zostały zaprezentowane szerokiej publiczności.

W plenerze można było podziwiać abstrakcje powstałe na kanwie opowiadania Barbary Kosmowskiej „Szacunek”, natomiast w holu szkoły akwarele obrazujące efekt pracy nad zadaniem „Jeżeli pisałbyś książkę o swoim życiu to jaka byłaby jej okładka?”. Prace wzbudziły spore zainteresowanie, niektóre tak się podobały, że padły nawet pytania o cenę i możliwość zakupu.

Atmosferę podkreślał koncert tria smyczkowego „Apassionato”.

Anna Rozłucka-Jankowska
ZSP w Baborowie